19.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » инсулин
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Филипче: Обезбедивме квалитетна инсулинска терапија, за првпат сензори за мерење гликемија

M T
На 14 ноември Светскиот ден на дијабетесот годинава се обележуваат – 100 години од откривањето на инсулинот. „Пристап до современа дијабетска заштита“ е мотот на...