11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » хпв
CentarМозаикЗдравје

Вакцината за ХПВ го намалува ризикот од рак на грлото на матката за речиси 90 проценти

M T
Речиси сите видови на рак на грлото на матката се предизвикани од вируси, и се надеваме дека вакцинацијата речиси може да ја елиминира болеста Вакцината...