16.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » финансиски сектор
МакедонијаБизнис

НБРМ: Финансискиот сектор добро се справува со ризиците од корона-кризата

M T
Домашниот финансиски сектор во целина досега добро се справува со ризиците од пандемијата и е подготвен да одговори на предизвиците и во следниот период. Постепеното...