Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : филипини

Македонија

Османи: Воспоставивме дипломатски односи со Филипини

M T
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и неговиот колега од Филипини, Теодоро Л. Локсин, потпишаа заедничко комунике за воспоставување дипломатски односи меѓу двете земји. „Ваквиот...