Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » фестивал
МакедонијаКултура

Фестивал на храна и вино во Струмица на 7 септември во рамките на Отворен Балкан, во соработка со EXIT

M T
Како продолжение на Саемот на вино, храна и туризам кој од 1-4 септември се одржува во Белград, Владата на Република Северна Македонија на 7 септември,...
Култура

Започнува четвртото издание на меѓународниот фестивал на светлина „Skopje Light Art District“

M T
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, директорот на ЈУ Универзална сала и извршен продуцент на фестивалот, Филип Аврамчев и уметничката директорка на SkLAD 2021, Александра...