6.8 C
Скопје
9. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : економски параметри

Македонија Бизнис ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Економските параметри потврдуваат дека македонската економија е стабилна и развојна, платите растат во сите сектори

M T
Соопштение на СДСМ: Економските политики на Владата предводена од СДСМ продолжуваат да даваат резултати што се рефлектираат со постојаниот раст на платите, развојна и динамична...