8.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Џо Бајден
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Премиерот Зоран Заев со честитки до новиот американски претседател Џо Бајден: Иднината пред нас е светла!

CENTAR MKD
Честитки за новоизбраниот претседател Џо Бајден и потпретседателката Камала Харис! Сигурен сум дека ќе продолжиме да ги развиваме одличните односи кои ги имаме со САД...
CentarСветТОП ВЕСТИ

Новиот претседател Џо Бајден: Америка, чест ми е што ме избравте да ја водам нашата голема земја

CENTAR MKD
“Америка, чест ми е што ме избравте да ја водам нашата голема земја. Работата пред нас ќе биде тешка, но ви го ветувам ова: Јас...
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Бајден пријателот на Македонија се поблиску до претседателската функција – “Ве уверувам дека јас лично ќе се застапувам за вашите политики и посветеност за подобра иднина”

CENTAR MKD
Џо Бајден, демократскиот кандидат на овогодинешните Претседателски избори во САД е се’ поизвесен победник. Бајден кој важи за пријател на Македонија и поддржувач на демократските...
СветТОП ВЕСТИ

Би-би-си: Кошмарните прогнози за американските избори се блиску до тоа да станат реалност

CENTAR MKD
Oткако американскиот претседател, Доналд Трамп, прогласи победа и најави правна битка во Врховниот суд, а Бајден рече дека е на пат кон победа, сценариото што...
CentarСвет

Избори во САД: Во Њујорк регистрирани случаи на гласање во име на починати лица

CENTAR MKD
Случаи на гласање во име на починати лица се регистрирани во Њујорк, објави Њујорк дејли њуз. Според весникот, Изборниот совет добил гласачко ливче порано испратено...