30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » членство
Centar Свет ТОП ВЕСТИ

Тежок удар за Путин – Финска одлучи за НАТО

M T
Финскиот претседател и премиер го поддржаа членството на земјата во НАТО, соопштено е денеска. Сојузниците во НАТО очекуваат дека Финска наскоро ќе добие членство, а...
Војна во Украина Свет

Француски министер: За членство на Украина во ЕУ е потребно време

M T
Влезот на Украина во Европската унија не е нешто за што може да се одлучи утре, изјави францускиот министер за европски прашања Клемент Бон. „...
Македонија

Одвојувањето на Македонија и Албанија би требало да открие други кочничари, вели бугарски дипломат

M T
Правилен е ставот на Бугарија за одвојување на Северна Македонија и Албанија бидејќи така ќе се види дека и Тирана има проблеми, а Софија не...
Македонија

Макрон: Франција е решена дека преговорите за членство треба да почнат следните месеци

M T
Франција е решена дека преговорите за членство треба да почнат следните месеци и ќе продолжи да спроведува напори за да се изнајде решение за билатералните...
Македонија

Заев-Кларк: Со сигурноста што ја обезбеди членството во НАТО дојде и сигурноста во економијата и владеењето на правото

M T
Претседателот на Владата, Зоран Заев го прими поранешниот генерал на САД и поранешен командант на здружените сили на НАТО за Европа, Весли Кларк. На средбата,...
Uncategorized

НАТО вечерва со нов потег околу Македонија – еве што побараа од нас

CENTAR MKD
Владата на Македонија ги прими упатствата на НАТО кои треба да се исполнат во временски период од 18 месеци, како што беше наведено на Самитот...