11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » бензиска пумпа
Македонија

Фатени двајца крадци што ограбиле бензинска пумпа кај Катланово

M T
Скопското обвинителство донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица кои извршиле разбојништво во бензинска пумпа. Двајцата соизвршители на возраст од 25 и 22...
Македонија

Приведени четири лица кои нападнале вработен на бензиска пумпа во Ченто

M T
Полицијата ги лиши од слобода лицата кои се сомничат дека физички нападнале вработен на бензиска станица во скопски Ченто. Според полициски информации вчера полициски службеници...