6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » антиваксери
КоронавирусСвет

Антиваксери влегоа во Лекарската комора на Австрија

M T
На изборите за Лекарската комора на Виена, во тоа тело успеаја да влезат антиваксери собрани околу движењето „Луѓе, слободи, фундаментални права“ (МФГ). Победник на изборите...
КоронавирусСвет

Антиваксери гаѓаа со кал политичар од партијата на Макрон

M T
Францускиот политичар Стефан Клеро, кој е член на владејачката партија „Република во движење“ на францускиот претседател Емануел Макрон, изјави дека во текот на викендот бил...
КоронавирусСвет

Џонсон: Антиваксери, сега е навистина доста од глупости

M T
Британскиот премиер Борис Џонсон ги обвини антиваксерите дека зборуваат глупости кога се во прашање вакцините против Ковид-19. Тој рече дека оние кои шират погрешни информации...
CentarМозаикВо тренд...

Југославија: Еве како се справуваа партизаните со антиваксерите

M T
Денес, антиваксерите се еден од најголемите кочници кога станува збор за борбата против пандемијата на коронавирус. Нивните неаргументирани тврдења, за жал, допираат до голем број...
Свет

Италијанската полиција извршила претрес во домовите на антиваксерите, планирале нереди и насилства

M T
Италијанската полиција, како што пишуваат медиумите во регионот, извршила претреси во домовите на противниците за вакцинација кои се осомничени за планирање насилство низ целата држава....
КоронавирусСвет

Макрон за антиваксерите: Тоа се луѓе кои го загубиле разумот

M T
Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека демонстрантите против вакцинацијата се луѓе кои го загубиле разумот. Откако демонстрантите против т.н. ковид-пасоши се судрија со полицијата во...