Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Мозаик

Ја пробудил страшен звук во спалната соба. Кога видела што има таму, доживеала…

Дали сте од оние луѓе кои се плашат од мрак? Спиете со вклучено светло? Тогаш веројатно не би ја преживеале оваа местенка. Погледнете како овој Јутјубер ја преплашил својата девојка...

Приказна за љубовта и Бог: Еве како Алберт Ајнштајн докажал дека не постои зло

Еден ден професор на факултет решил со студентите да започне дискусија. Прашал: -Дали Господ го создал сето она што постои –студентите на глас кажале дека е така. -Баш се? –прашал професорот. -Да, се –бил одговор на студентите.…

Тргнал да улови вечера, а она што го фатил е застрашувачко

Она што овој човек го уловил во Амазон ќе ви стане ноќен кошмар. Арапаима е една од најголемите слатководни риби на светот и може да порасне до 3 метри во должина и може да биде тешка до 180 килограми. Доволно добра причина да се…

Секој би посакал една ваква кутија (видео)

Сигурно ви здосадило да го барате алатот по разни места, а потоа повторно да го сложувате. Но, тоа е веќе минато. Создаден е алат кој е сон на секој домаќин. Во кутијата има алат за се` и сешто. За што се работи погледнете на видеото…

Феномоен: Овој човек цели 75 години не јадел и не пиел ништо!

Веста за Прахлад Јани, човекот кој ништо не јадел, ниту пиел во изминативе 75 години, одекна низ Индија откако група експерти одлучија да ја испитаат оваа локална легенда. Иако тимот е сочинет од 30 специјалисти прилично скептично…

Со помош на камен, лепило и пластично шише, она што го направил е ГЕНИЈАЛНО!

Со помош на камен, лепило и пластично шише и сами ќе ја реализирате оваа генијална идеја. Без многу напор и без некои големи трошоци, направете супер тајна локација за криење клуч.

Овие два хороскопски знаци до крајот на годината можат да очекуваат големи пари

Овие два знаци имаат најголеми шанси за изненаден финансиски прилив – тоа се знаците Рак и Вага. Рак Лицата родени во овој знак, ако вложиле во нешто последниве 24 месеци, до Нова година конечно ќе им се исплати. Доколку некому…

Овој ѕид изгледал обично и досадно, а потоа од него направиле нешто преубаво!

Ова е најдобар доказ дека со малку фантазија својот дом може да го претворите во магично место. За ваков редизајн на ентериерот не ви е потребна голема сума пари. Ви треба само доволно време. Погледнете... by coolPick

Измешала прашок за пециво и детергент за садови, она што го добила е неверојатно!

На популарниот Јутјуб канал WhatsUpMoms, пронајдовме интересен и едноставен совет со чија помош може да направите гигантски меурчиња од сапуница. Се` што ви е потребно е прашок за пециво, детергент за садови и вода. Забавувајте се и…

Ова е најопасното куче на светот, еве што може! (видео)

Ова куче веројатно е најопасниот вид познат на човекот. Ејс е тригодишен питбул териер и може да направи многу нешта.  Ова куче е толку истренирано и обучено што може да препознае пиштол, а веднаш откако ќе го забележи ќе се обиде да…

Носталгија: Ќе се изненадите каде се уште се вее знамето на Југославија во светот

Иако поминаа повеќе од две децении како не е во официјална употреба, знамето на Југославија денес може да се сретне во разни делови од светот, на најнеобични места! За сите оние на кои многу им значеше, следните фотографии ќе бидат…

На оваа слика се гледа ужасно лице: Никогаш нема да ја погодите вистината за оваа…

Оваа фотографија наводно ја направила фирмата „Brown, Barnes and Bell Photographers“ од Ливерпул. На прв поглед, делува како на сликата да се наоѓа лице на деформиран човек. Мешутоа, фотографијата крие нешто друго, всушност многу…

Индијка добила бебе на 70 години! Нејзината приказна е неверојатна…

комплетен. Таа и нејзиниот девет години постар сопруг ја оствариле својата голема желба. Далјиндер две години се обидувала да се оствари во улогата мајка со вонтелесно оплодување. Момчето на раѓање имало два килограми. - Можам да…

Сите биле фрапирани кога ги купил сите блокови од стовариште: Она што го направил со нив…

Доколку и вие спаѓате во групата луѓе кои сметаат дека овие блокови може да се употребат исклучиво за градба на станбен објект, дозволете да ви покажеме неколку примери, кои во секунда ќе ве разубедат. Што може да се направи од куп…

Уште ваква маса немате видено! (видео)

Сигурно во својата куќа некогаш сте имале толку гости што не можело да ги собере на една маса? Тој проблем е веќе решен. Она што ова момче го направило со обичната маса ќе ве остави без текст. Погледнете:

Крадци го украле неговиот мобилен телефон, но не го очекувале ова во продолжение!

Екипа на Јутјуб каналот „MabeInAmerica“ одлучила да сними експеримент со кој ќе ја тестира искреноста на случајните минувачи. Еден човек глумел дека спие на различни места, при што секогаш го заборавал својот мобилен телефон.…

Еве како изгледаше првиот шопинг центар пред 60 години! (видео)

Southdale Center во американската сојузна држава Минесота е првиот шопинг центар на светот. Изграден е далечната 1956 година. Целокупниот дизајн го направил Виктор Груен, „татко“ на сите модерни приградски американски трговски…

Браво мајссторе: Погледнете зошто овој возач на камион за малку ќе предизвикал судир

На интернет често може да се најдат видеа во кои возачи на камиони изведуваат разни маневри загрозувајќи го својот живот и животите на останатите учесници во сообраќајот. Сепак, понекогаш може да се најде оправдание за ризикот.…