Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Мозаик

Додека копал со багер, во земјата видел нешто што не би го очекувал ниту на сон! (видео)

Бил Дејвис од Такома, Вашингтон, примил предупредување дека на едно земјиште се наоѓа можен натрапник. Кога отишол да провери за што се работи, наместо на натрапници наишол на неколку елени. Претходно тој ден, на парцелата во калта…

Американска реклама за Југославија: Силна земја полна со убави жени

„Дали е тоа Грција? Дали е тоа Турција, Австрија, Швајцарија или Рим?“, вака започнува американскиот филм, кој е реклама на компанијата Пан Ам за летови кон Југославија. „Белград е главен град, а Загреб втор по големина, Сараево,…

Полицијата отишла да ја провери куќата на осомничен. Кога влегле внатре, изненадување

Кога полицајците одлучиле детално да ја истражат куќата на еден осомничен за многубројни кражби, не можеле ниту да сонуваат што ќе пронајдат тој ден... Имено, одејќи низ неговата куќа почувствувале дека нешто не е во ред со подот, па…

Криминалци се заклучиле во блиндиран автомобил, но потоа дошле руските специјалци!

Може да се каже дека начинот на кој дејствуваат руските специјалци е безмилосен. Секогаш одат до крај во намерата да ги уапсат криминалците. Тоа го сфатиле и овие неколкумина криминалци кои се возеле во блиндирано возило, мислејќи дека…

Ниту еден човек досега не се осудил да ја изведе оваа песна. Жирито ова ќе го помни цел…

Викторија има само 13 години, но тоа не ја спречи храбро да зачекори на сцената на емисијата „Гласот на Русија“, каде одлучи да запее. Избрала навистина тешка песна. Жирито било запрепастено...

Ова куче застана пред црно „Бе-Ем-Ве“. Она што следи ќе ве насмее до солзи! (видео)

Кучето од следното видео не е како останатите кучиња. Ова куче сака музика и танц. Да, добро прочитавте. Кога ова куче се нашло пред автомобил во кој свирела музика, направило нешто неверојатно. Ќе ве насмее до солзи...

Ловечко куче налетало на два волци: Сопственикот го нашол во крв, а имал и снимка од…

Томи Берглунд ловел лос со своето четири години старо куче во близина на округот Вармланд, Шведска, кога кучето одеднаш избегало во шума. Кога кучето се вратило, било прекриено со крвави траги. Кучето инаку било опремено GoPro камера…

Сакала да сними како бебето мрда во нејзиниот стомак, но ова не го очекувала

Сакала да сними како бебето мрда во нејзиниот стомак, но ова не го очекувала (Видео) Секоја мајка ужива кога детето мрда во нејзиниот стомак, бидејќи тоа е знак дека детето е здраво и се е во ред со него… Некогаш бебињата се силни и…

Мачка одбивала да земе храна освен ако е спакувана – еден ден ја следеле и ја откриле…

Сите мајки ги сакаат своите деца од било што друго. Многу често мајката ќе биде спремна да даде сè од себе за нејзините деца да имаат сè што им треба. Без оглед на тоа дали таа мајка е човек или животно: сите мајки се грижат за своите…

Случајно откриена: Застрашувачка дупка која голта се` пред себе! (видео)

Во езерото Сера де Естела во Португалија, сосема случајно, со дрон е откриена џиновска мистериозна дупка која потсетува на вител кој ја влече водата. Оваа дупка, длабока дури 1.500 метри за која не знаеле ниту мештаните кои живеат во…

Дали знаете што можете да направите со пена за бричење? Трикови со кои ќе си го олесните…

Пената за бричење не е одлична само за бричење - таа може да ви помогне во многу работи... Со пена за бричење можете да подмачкате врата која чкрипи, да исчистите бигор, да отстраните дамки од сенф од облеката, да спречите замаглување на…

Наставничката по географија ги изненади сите: Учениците на интернет пронајдоа нејзини…

Дваесет и седумгодишна наставничка во селско училиште во Присакани, Романија поднела оставка откако се нашла среде секс скандал. Еден од нејзините ученици на интернет случајно пронашол компромитирачко видео кое го снимила за Вебкам.…

Се криел во оваа пештера цели 25 години. Кога конечно влегле внатре…

Неговото име е Ра Полет, а она што го започнал како хоби за опуштање, завршило како големо дело кое моментално се проценува на вредност од речиси милион долари. Тој поминал 25 години од својот живот резбајќи ги ѕидовите во оваа…

Ништо не ви оди од рака? Можеби ова е причината!

Знаевте ли дека огледалата го рефлектираат изразот на она што се наоѓа во непосредна близина? Затоа, пред да се одлучите дома да поставите огледало, прочитајте го ова. Според Фенг шуи, огледалата не треба да се сместени во позиција од…

Кога ја виделе девојката која ја довел на матура, помислиле дека сонуваат!

Кога дошло време за матурската вечер, Дру Холм немал девојка. Кога прабабата го прашала дали се подготвува за школскиот танц, тој рекол дека нема да оди бидејќи нема партнерка. Прабабата на шега му рекла дека таа ќе оди со него, но тој…

Ништо не препушта на случајност: Ова е стратегијата на Путин ако Русија биде нападната од…

Рускиот претседател Владимир Путин најави основање на антитерористички центри од кои еден се наоѓа во Мурманск, како би ја заштитил земјата од можни терористички закани од Арктикот. Руските власти најавија дека центарот во Мурманск ќе ја…

Си нашол млада девојка и се развел од сопругата: По некое време доживеал вистинско…

Брачен пар од Амстердам бил во фаза на развод кога жената добила 2,1 милиони евра на лото. Сопругот кој се разведувал поради помлада девојка на суд барал дел од парите, но не добил ништо! Според неверниот сопруг, во текот на бракот тој и…

Бизарни факти кои не сте ги знаеле за Северна Кореја: Поради фармерки се оди во затвор, а…

Северна Кореја, еден од последните тоталитарни режими во светот, често е во центарот на многу гласини и нагаѓања за тоа што во таа земја навистина се случува, бидејќи информации има многу малку. Некои од тврдењата кои повремено се…