Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » MeteoCentar » Page 78

Category : MeteoCentar

MeteoCentarМакедонија

Од снегот нема “дерман” ни денес – УХМР со нова временска најава

CENTAR MKD
УХМР за денес најавува променливо облачно, во источните и јужните делови со повремени врнежи од снег со слаб до умерен интензитет, особено претпладне. Само во...
MeteoCentarСвет

Снежното невреме направи проблеми во регионот – Во одредени места прогласена вонредна состојба

CENTAR MKD
Во некои делови на Босна и Херцеговина ќе биде или е прогласена состојба на елементарна непогода поради обилен снег и силен ветер. На подрачјето на...
MeteoCentarМакедонијаВо тренд...

Обилни снежни врнежи натрупаа снег низ цела Македонија, а од утре се најавува уште повеќе

CENTAR MKD
Во поголемиот дел од земјава вечерва има врнежи со обилен интензитет. Врнежите во поголем дел од земјава се од снег, а само во крајните источни...
MeteoCentarМакедонија

Измрзнати возачи со часови чекаат да се деблокира Плетвар: Снегот вечерва направи големи проблеми

CENTAR MKD
Силните врнежи од снег вечерва направија доста проблеми на повеќе патни правци низ Македонија, а особено ситуацијата е драматична на Плетвар, каде возачите чекаат и...
MeteoCentarМакедонија

Силни врнежи од снег во Македонија: Еве каде е најкритично

CENTAR MKD
Силни врнежи од снег вечерва се забележани на планинскиот превој Ѓавато (Магистрален пат Ресен – Битола), каде има излизгани и заглавени 5 – 10 камиони...
MeteoCentarМакедонија

УХМР со предупредување

CENTAR MKD
Врнежите од снег и дожд кои се со поголем интензитет во југоисточниот дел од Македонија ќе предизвикаат покачување на водостоите кај помалите реки и истекувања...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Нов студен бран ќе донесе дождови и снег

CENTAR MKD
Преку ноќта и изутринава времето во Македонија беше облачно со врнежи од дожд и снег, а на планините и на повисоките места од снег. Денеска...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Снег “натрупа” низ Македонија: АМСМ излезе со важна информација

CENTAR MKD
АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ: Поради појава на магла видливоста е намалена од 50м до 100м во Страцин и на планинскиот премин...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Циклонот дојде: Пола метро снег на планините, а над 20 сантиметри во градовите – Детална прогноза за следните три дена

CENTAR MKD
Нашето подрачје ќе потпадне под влијание на нов студен и влажен бран, кој ќе услови врнежи претежно од снег, а во југоисточните делови од дожд...
MeteoCentarМакедонија

Обилни врнежи од снег вечерва: Еве каде е најкритично

CENTAR MKD
АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ:Поради појава на магла видливоста е намалена од 20-50м на Стража, од 50-100м на Маврово, од 100-150м...