16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Ново невреме во најава, метеоролозите со вонредна прогноза: Детално метео за следните 4 дена

Денес и утре на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме проследени со интензивен пороен дожд, електрични празнења, силен ветер и изолирана појава на град. Во текот на следната седмица претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно со појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Прогноза за 05.06.2023
Минимална температура: 10°C до 16°C
Максимална температура: 22°C до 28°C

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Прогноза за 06.06.2023
Минимална температура: 10°C до 17°C
Максимална температура: 22°C до 27°C

Променливо облачност, попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Прогноза за 07.06.2023
Минимална температура: 10°C до 16°C
Максимална температура: 22°C до 28°C

Променливо облачност, попладне ќе има услови за локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.