30.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

УХМР издаде метео предупредување: Временска за следните 4 дена

Утре и во следните денови на повеќе места во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, електрични празнења, силен ветер и појава на град. Температурите ќе бидат без поголема промена.

Прогноза за 09.06.2023
Минимална температура: 11°C до 17°C
Максимална температура: 24°C до 30°C

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и појава на град.

Прогноза за 10.06.2023
Минимална температура: 11°C до 18°C
Максимална температура: 22°C до 30°C

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и појава на град.

Прогноза за 11.06.2023
Минимална температура: 12°C до 18°C
Максимална температура: 21°C до 28°C

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, наместа ќе има поинтензивни процеси во форма на краткотрајно невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и појава на град.