13.8 C
Скопје
18. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » MeteoCentar » Page 40
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Се враќа снегот во Македонија: Понеделничка прогноза за времето

CENTAR MKD
Попладне нашето подрачје ќе потпадне под влијание на влажни воздушни маси, кои во следните денови ќе предизвикаат променливо облачно време со повремени врнежи од дожд,...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

По снегот сонце, па нова голема промена – УХМР најавува нов циклон

CENTAR MKD
Од утре попладне нашето подрачје ќе потпадне под влијание на влажни воздушни маси, кои во следните денови ќе предизвикат променливо облачно време со повремени врнежи...
MeteoCentar Македонија

Денеска претежно сончево, а од понеделник нови врнежи

CENTAR MKD
Времето денеска ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност, поголема на северот и на истокот од земјава, информираат од управата за хидрометеоролошки работи....
MeteoCentar Македонија

МетеоCentar: Ќе натрупа ли снег?

CENTAR MKD
Новинската агенција Centar.mk во саботата на 26. јануари 2019. го активираше својот интегриран метеоролошки сервис Meteocentar.com кој ќе придонесе кон поквалитетни информации во врска со...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Доаѓа сонце со “заби”, а потоа интензивно невреме: Тридневна детална прогноза

CENTAR MKD
Утре во текот на денот ќе биде претежно сончево, но со ниски утрински температури кои насекаде ќе бидат под нула. Потоа во следните денови ќе...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

УХМР денеска издаде ново Метео-предупредување

CENTAR MKD
Денес во источните и јужните делови ќе има повремени врнежи од снег со слаб интензитет, особено претпладне, информираат од УХМР во најновото Метео предупредување. Само...
MeteoCentar Македонија

Од снегот нема “дерман” ни денес – УХМР со нова временска најава

CENTAR MKD
УХМР за денес најавува променливо облачно, во источните и јужните делови со повремени врнежи од снег со слаб до умерен интензитет, особено претпладне. Само во...
MeteoCentar Свет

Снежното невреме направи проблеми во регионот – Во одредени места прогласена вонредна состојба

CENTAR MKD
Во некои делови на Босна и Херцеговина ќе биде или е прогласена состојба на елементарна непогода поради обилен снег и силен ветер. На подрачјето на...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Обилни снежни врнежи натрупаа снег низ цела Македонија, а од утре се најавува уште повеќе

CENTAR MKD
Во поголемиот дел од земјава вечерва има врнежи со обилен интензитет. Врнежите во поголем дел од земјава се од снег, а само во крајните источни...
MeteoCentar Македонија

Измрзнати возачи со часови чекаат да се деблокира Плетвар: Снегот вечерва направи големи проблеми

CENTAR MKD
Силните врнежи од снег вечерва направија доста проблеми на повеќе патни правци низ Македонија, а особено ситуацијата е драматична на Плетвар, каде возачите чекаат и...
MeteoCentar Македонија

Силни врнежи од снег во Македонија: Еве каде е најкритично

CENTAR MKD
Силни врнежи од снег вечерва се забележани на планинскиот превој Ѓавато (Магистрален пат Ресен – Битола), каде има излизгани и заглавени 5 – 10 камиони...
MeteoCentar Македонија

УХМР со предупредување

CENTAR MKD
Врнежите од снег и дожд кои се со поголем интензитет во југоисточниот дел од Македонија ќе предизвикаат покачување на водостоите кај помалите реки и истекувања...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Нов студен бран ќе донесе дождови и снег

CENTAR MKD
Преку ноќта и изутринава времето во Македонија беше облачно со врнежи од дожд и снег, а на планините и на повисоките места од снег. Денеска...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Снег “натрупа” низ Македонија: АМСМ излезе со важна информација

CENTAR MKD
АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ: Поради појава на магла видливоста е намалена од 50м до 100м во Страцин и на планинскиот премин...
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Циклонот дојде: Пола метро снег на планините, а над 20 сантиметри во градовите – Детална прогноза за следните три дена

CENTAR MKD
Нашето подрачје ќе потпадне под влијание на нов студен и влажен бран, кој ќе услови врнежи претежно од снег, а во југоисточните делови од дожд...
MeteoCentar Македонија

Обилни врнежи од снег вечерва: Еве каде е најкритично

CENTAR MKD
АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ:Поради појава на магла видливоста е намалена од 20-50м на Стража, од 50-100м на Маврово, од 100-150м...