8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија ТОП ВЕСТИ

Се огласи премиерот Зоран Заев откако една партија реши да ја напушти Владата – еве што порача

CENTAR MKD
Премиерот Зоран Заев рече дека оставката на заменик-министрите од „Алијансата за Албанците“ е очекуван чекор бидејќи лидерот на оваа партија, Зијадин Села, не ја прифатил...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Засилени контроли на Државниот инспекторат за животна средина

CENTAR MKD
Инспекторите на Државниот инспекторат за животна средина, во две групи, денеска се на терен со цел да извршат зајакнати контроли на правните субјекти што поседуваат...
Македонија

Владата со супер мерка за граѓаните – вакво нешто сигурно не очекувавте во 2018

CENTAR MKD
Владата најави дека ќе го продолжи проектот „Купи куќа купи стан“. На владина седница била разгледана и ја усвоена предлог- одлуката за времетрањето на јавниот...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Времето готви ново изненадување пред Нова година – еве што прогнозираат синоптичарите

CENTAR MKD
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, додека во западните делови ќе се задржи умерено до значително облачно време, а во вечерните...
Македонија

Премиерот Заев се сретна со новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски – еве за што разговараа

CENTAR MKD
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, попладнево во Владата се сретна со Христијан Мицкоски, новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ. -Средбата се реализираше низ конструктивен...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Премиерот Зоран Заев отвори можност – Наскоро нови предвремени парламентарни избори?

CENTAR MKD
На прашањето како планира да се справи со ситуацијата, по изборот на јавен обвинител што „покажа дека Владата има танко и нестабилно мнозинство во парламентот“,...
Македонија

Тажна вест од затворот Идризово – почина едно лице

CENTAR MKD
На 26.12.2017 година околу 02,00 часот било пријавено дека Д. Б. (39) од Битола додека бил во својата ќелија во Казнено поправната установа “Идризово“, му...
Македонија

На повеќе патни правци намалена видливост поради појава на магла

CENTAR MKD
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. На повисоките и осојничави места се бележат наместа влажни коловози, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Судот ги одложува рочиштата на Заев, а експресно работи против луѓе од опозицијата

CENTAR MKD
Десетици учесници во настаните од 27 април, уметници и пратеници неосновано се ставени во притвор, додека премиерот е целосно недопирлив за правосудните органи, обвинуваат од...