Centar.mk – Дознај сѐ!
Home » Личност на Годината
Личност на Годината Коронавирус Свет

Словачка ќе ги тестира сите граѓани постари од 10 години

CENTAR MKD
Словачка планира да ги тестира сите граѓани на возраст над 10 години за коронавирусот во текот на следните два викенда, рече премиерот Игор Матович на...
Личност на Годината Centar

Љупчо Николовски е политичар на годината

CENTAR MKD
Од Министерството за земјоделие во кое беше досега најуспешниот министер досега, се пресели на Бихаќка, како генерален секретар на СДСМ. Љупчо Николовски од уредничкиот колегиум...
Личност на Годината Centar

Митко Јанчев – најуспешен градоначалник од внатрешноста за 2019-та

CENTAR MKD
Актуелниот градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев и екс потпретседател на ВМРО ДПМНЕ е избран од редакцијата на Centar.mk за најуспешен градоначалник од внатрешноста. Тој ги...
Личност на Годината Centar Во тренд...

Живко Мукаетов е бизнисмен на годината

CENTAR MKD
Генералниот директор на Алкалоид, Живко Мукаетов втора година по ред е избран за Бизнисмен на годината од страна на Македонската новинска агенција Centar.mk. Живко Муакетов...
Личност на Годината Centar

Тамара Тодевска – музичка ѕвезда на годината

CENTAR MKD
Познатата македонска пејачка Тамара Тодевска, е овогодинешниот избор на Centar.mk за “Музичка ѕвезда на годината”. Тамара е личноста која заедно со нејзиниот тим успеа за...
Личност на Годината Centar Во тренд...

Коста Петров е Автор на годината

CENTAR MKD
Уредничкиот колегиум на Centar.mk, за Автор на годината го избра Коста Петров. Коста Петров кој е основач на компанијата P-World која во 9 години постоење...
Личност на Годината Centar Во тренд...

Коста Костадинов – Пратеник на годината

CENTAR MKD
Традиционално како и секој 31. декември, Centar.mk избира личности на годината што изминува. Оваа година уредничкиот колегиум на Centar.mk го избра Костадин Костадинов за пратеник...
Личност на Годината Centar Македонија

Петре Шилегов – Градоначалник на годината

CENTAR MKD
Петре Шилегов, за оваа година е избран за градоначалник на годината во Македонија, од страна на уредувачкиот колегиум на Centar.mk. Како значајни факти поради кои...
Личност на Годината Centar

Мила Царовска – министер на годината

CENTAR MKD
Во 2019-та неуморно таа и нејзиниот тим работеа на спроведување на социјалната реформа, носење нови закони и воспоставување функционален систем. Уредничкиот колегиум на Македонската новинска...
Личност на Годината ТОП ВЕСТИ

Зоран Заев е личност на годината во Македонија

CENTAR MKD
Уредничкиот колегиум на Centar.mk, традиционално секоја година избира Личност на годината. За посебни постигнувања на полето на економијата и лидерство во 2019-та година е избран...