24.8 C
Скопје
14. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
.МАКЕДОНИЈА

При претрес во Охрид пронајдена дрога, приведени две лица

На 06.07.2024 во 02.35 часот во СВР Охрид се лишени од слобода В.Н.(25) и А.Т.(22), двајцата од Скопје.
При преглед кај нив била пронајдена марихуана, а при претрес извршен по добиена судска наредба во камп приколка во Охрид, што ја користел А.Т., полициските службеници пронајдоа и одзедоа марихуана, грендер и други предмети со остатоци од марихуана.

По целосно документирање на настанот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Сектор за односи со јавност и протокол
Министерство за внатрешни работи