20.8 C
Скопје
21. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
РЕГИОН

Синот си го извлекол таткото од Сава, телото е пренесено на обдукција

Машко тело е извлечено од Сава кај Бољевац.

Од реката Сава кај Бољевац синоќа било извлечено телото на Д.Т. (74). Го пронашол неговиот син кој во полиција го пријавил исчезнувањето на татко му.

Екипата на Итна помош констатирала смрт, а телото е пренесено на обдукција.

Неофицијално, човекot се удавил./Извор:Makfax