23.8 C
Скопје
22. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
БИЗНИС

Поскапуваат сите горива

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 1,00 ден/лит.

Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) се зголемуваат за 0,50 ден/лит.

Од 18.6.2024 година од 00:01 часот максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат:

Моторен бензин​ЕУРОСУПЕР БС – 95​​ 81,00 (денари/литар)

Моторен бензин​ ЕУРОСУПЕР БС – 98​​ 83,00 (денари/литар)

Дизел гориво​ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V)​ 74,00 (денари/литар)