18.8 C
Скопје
16. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Четири лица се повредени при пад на рингишпил во Лондон

Четири лица се повредени при пад на рингишпил на саемот во Лондон.

Инцидентот бил пријавен околу 18 часот и 20 минути по локално време.

– Просторот наоколу е безбеден, а саемот затворен. Се врши темелна истрага за да се утврдат причините за дефектот. Дополнителни безбедносни проверки се вршат на сите возења и атракции на саемот. На локацијата се поставени полициски кордони – рекоа надлежните.

Лондонската служба за брза помош соопшти дека испратила „повеќе ресурси на местото на настанот, вклучително и четири екипи на брза помош и членови на нашиот тим за одговор на опасни области“./Извор:Makfax