24.8 C
Скопје
14. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

Без вода дел од Центар

Од ЈП Водовод и канализација известуваат дека денеска поради изведување на два водоводни приклучоци ф-80мм на улиците Мирче Оровчанец 15 и 20-ти Октомври 30, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од истите улици.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со работните активности./Извор:Makfax