32.8 C
Скопје
13. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

Неколку скопски општини денеска без струја

Поради планирани прекини во електродистрибутивната мрежа денеска без електрична енергија ќе останат делови од неколку скопски општини.

· Од 10:00 до 12:00 часот, дел од корисниците на село Паничари во општина Сарај;

· Од 11:00 до 14:00 часот, корисниците позади трговскиот центар во Сарај, општина Сарај;

· Од 09:00 до 15:00 часот, дел од корисниците на улица 103 во Волково кај Црквата во општина Ѓорче Петров;

· Од 09:00 до 14:30 часот, дел од улица Славка Динкова, од бр.17, до бр.27 во општина Кисела Вода;

· Од 09:00 до 13:00 часот, корисниците на Радишани улица 8 и улица 14 во општина Бутел;

– Од 09:00 до 15:00 часот, корисниците од село Раштак, село Булачани, село Виниче, село Страчинци и дел од потрошувачите во село Црешево./Извор:Makfax