28.8 C
Скопје
24. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
.МАКЕДОНИЈА

Денеска се навршуваат 60 години од започнувањето на изградбата на ХЕЦ ТИКВЕШ

Денеска се навршуваат 60 години од започнувањето на изградбата на ХЕЦ ТИКВЕШ.

-Изградбата на хидроелектраната Тиквеш почна на 5 Mај 1964г. каде во текот на градбата четворица работници го загубија животот.

Честитки на вработените за јубилејот и уште поголеми заеднички успеси во иднина! – пишуваат од АД ЕСМ на Фејсбук.