22.8 C
Скопје
25. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Маричиќ: Митинзите на ВМРО-ДПМНЕ се исти како пред 11 години – со Јанкулоска, Пешевски, Ставрески, фали само шефот од Будимпешта

„Не е главниот проблем на ВМРО-ДПМНЕ тоа што правеле катастрофални грешки. Главниот проблем што не се извинија за ниту една од нив. Денеска ако ги погледнеме нивните собири и митинзи тие изгледаат исто како пред 11 години. Може да ги видите и Јанкуловска, Пешевски, Ставревски, значи само уште шефот им фали од Будипмпешта за да биде сликата комплетна“ рече Бојан Маричиќ на митинг во Центар.

Тој додаде дека тие луѓе и тоа ВМРО што се симбол на заробена држава, сега велат дека треба да ни ја вратат Македонија да биде повторно наша.

„Тие можат само повторно да ја заробат. И сите оние кои што од оправдани или неоправдани причини сметаат дека е подобро да се оди во прегратките на режимот ќе бидат употребени само за една употреба“ рече Маричиќ.