4.8 C
Скопје
19. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Маричиќ: Нашата иднина е во Европа!

-Нашата иднина е во Европа! Со поглед и мисла напред кон подобро утре за сончева и европска Македонија.

Пролетта е време за нови почетоци и токму сега заедно ја втемелуваме европската иднина за да останеме дома, каде што сонцето силно сјае.

Наша обврска и одговорност за младите генерации е да им обезбедиме сигурно место за живеење со европски вредности. Затоа, не се откажуваме од нашата иднина, напиша на социјалните медиуми првиот заменик на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ.