4.8 C
Скопје
19. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Маричиќ: Големо мнозинство од граѓаните се демократи, слободари и се борат за европските вредности

„Големо мнозинство од македонските граѓани се демократите, слободари, тоа се граѓаните кои се борат за европски вредности и кои се бореа за сите позитивни промени од независноста наваму. Тие граѓани се најголемата шанса за просперитет на Македонија“ рече вицепремиерот за евроспки прашања, Бојан Маричиќ во интервју за „Локално“.

Тој додаде дека ќе се вложи со цел капацитет во кампањата да стигне до секој граѓани, да ги чуе, да разговара и заедно со нив да донесе заклучок што е неопходно да се нпарави за да се осигура европската иднина.

„Сето свое искуство и знаење стекнато низ минатите години во процесите за членство во НАТО и ЕУ, со цела сила и моќ ќе ги вложам во овие избори за победа за европска иднина за сите нас“ рече Маричиќ.