12.8 C
Скопје
16. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Тешко повреден велешанец, со „поло“ излетал од пат

На 25.03.2024 во 10.00 часот во ОВР Кавадарци било пријавено дека на локалниот пат од село Дреново, кавадаречко, патничко возило „фолксваген поло“ со велешки регистарски ознаки, управувано од И.Б.(41) од Велес, излетало од патот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во болницата во Кавадарци, соопшти МВР.

За несреќата бил известен јавен обвинител, а увид на местото извршила увидна екипа од ОВР Кавадарци.

Спонзорирано: