12.8 C
Скопје
16. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
SHOWBIZ

Почина Слаѓана Милошевиќ

Почина Слаѓана Милошевиќ.

Почина познатата пејачка и уметничка Александра Слаѓана Милошевиќ, потврдила за српските медиуми нејзина пријателка.

Слаѓана Милошевиќ е родена во Белград на 3 октомври 1955 година и важеше за икона на новиот бран од осумдесетите во Југославија.

Таа била тешко болна, имала инфекција на белите дробови и во еден момент била позитивна на Ковид 19, пишуваат српските медиуми.

Како што додаваат, таа последните десетина дена е во болница на лекување.

Спонзорирано: