12.8 C
Скопје
16. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Му побарале пари, па потоа го убодиле со остар предмет – Уште едно малолетно момче тешко повредено среде Скопје

На 25.03.2024 во 17.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Поликлиниката „Бит Пазар“ со повреда од остар предмет бил донесен малолетник од Скопје.

Според пријавеното, на подрачјето на Бит Пазар неколку лица му побарале пари, а откако не им дал едно од нив го нападнало со остар предмет и му нанело убодна рана. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Спонзорирано: