4.8 C
Скопје
19. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Ужас: Силувано малолетно девојче во Крива Паланка, случајот го пријавила мајката

Триесет и двегодишна жена од Крива Паланка пријавила дека лице од Штип извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, објави МВР во дневниот билтен.

Засега нема информации за годините на штипјанецот, ниту детали за возраста на детето.