12.8 C
Скопје
16. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Останал и без невеста и без пари – измамници од Тетово му донеле лажна невеста на ерген кој ја дарувал со евра и накит

Полицијата поднесе кривична пријава против 68-годишниот И.С. од селото Нераште, тетовско и 39-годишната Е.А.Н.од Слатино, тетовско, поради измама.

„Тетовецот запознал маж со жената, која лажно му се претставила и откако го довела во заблуда дека ќе се венчаат“, објави МВР.

Тој во повеќе наврати ѝ дал 6.300 евра и накит, но свадба немало, а случајот сега е во рацете на надлежните органи.

Спонзорирано: