5.8 C
Скопје
4. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Пукање во скопско – му дошле пред куќата и почнале да пукаат

Денеска (10.02.2024) во 00.30 часот С.С.(66) од с.Љубин-скопско пријавил дека пред неговата куќа неколку лица кои дошле со патничко возило пукале со огнено оружје. Повредени лица нема.

Излезено било на местото на настанот од полициски службеници и биле пронајдени чаури. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.