5.8 C
Скопје
27. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

ПУКАЊЕ БЛИЗУ ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ: Рането младо момче

Денеска (07.02.2024) од ГОБ „Св. Наум Охридски“ во СВР Скопје е пријавено дека кај нив е донесен П.П. (24) со прострелна рана во ногата, а, според пријавеното, во него во близина на поликлиниката Бит Пазар во Скопје пукало едно лице.

Според првичните информации во П.П. пукал Р.Ш.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.