10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Претрес во Велес, пронајдена дрога

Вчера во 15.00 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода О.Ѓ.(43) од Велес. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дигитална вага и пари во различни апоени, соопшти полицијата.

Лицето било приведено во полициска станица и за настанот бил известен јавен обвинител. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.