4.8 C
Скопје
28. ноември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Караванот на ЛДП „Секој е важен“ во Општина Карпош

-„Секој е важен“ караванот допатува и во Општина Карпош, каде имавме топол и срдечен пречек, ги чувме предлозите на карпошани, идеите за почист и урбан Карпош, идеите за нови паркинг места. Предлозите што карпошани ги споделија со нас се поттик за нашата работа.

-Сакам Карпош да функционира како никогаш досега, оваа општина важи за една од најбеспрекорните и најсилните општини, се надевам дека така и ќе остане. А Јас како Секретар на општинската ќе дадам максимум од себе да ги послушаме жителите и да донесеме бран на позитивни промени, изјави Билјана Јаневска, секретарка на општинската организација.

На караванот присуствуваа и претседателот на ЛДП Карпош Филип Филиповски и Секретарот на општинската Билјана Јаневска, претседателката на партијата Зајкова, генералниот секретар Боби Мојсоски како и останатите членови на општинската.