10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Во домот во Скопје пронајден починат маж, дадена наредба за обдукција

На 04.11.2023 во 14.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во домот на подрачјето на Шуто Оризари бил пронајден починат З.И.(61) од Скопје. Од страна на лекар од Итна медицинска помош констатирана била смрт без траги на насилство.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.