4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Приведени крадци во Струга, фатени на дело

На 02.11.2023 во 14.00 часот во Струга, полициски службеници од ОВР Струга ги привеле Г.Н.(51) и Л.Н.(45), двајцата од Кичево.

Тие биле затекнати при кражба во продажен објект во Струга. Кај нив биле пронајдени одземените предмети и биле вратени на сопственикот.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.