4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

Без струја дел од општините Карпош, Кисела Вода, Ѓорче Петров и Студеничани

„ЕВН Македонија“ известува дека, денеска, без електрична енергија ќе останат дел од општините Карпош, Кисела Вода, Ѓорче Петров и Студеничани.

Во периодот од 9 до 14 часот струја ќе немаат дел од корисниците на улицата Дрезденска и улицата Рузвелтова во општина Карпош.

Денеска, без електрична енергија во периодот од 9 до 13 часот ќе бидат корисниците на дел од улицата Живко Фирфов, околу „Стокомак“ во општина Кисела Вода, во периодот од 9 до 14 часот, корисниците од викендичките во селото Кучково, селото Грачани, караулата „Чашка“, дел од Волково кaj гробиштата во општина Ѓорче Петров, а во периодот од 8.30 до 14.30 часот корисниците од дел од улицата 3 во Морани, зад училиштето во општина Студеничани.