4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Утре неработен ден за верниците од католичка вероисповед во Македонија

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ” бр.21/98 и 18/07), 1 ноември 2023 година (среда), Празникот на сите светци е неработен ден за граѓаните од католичка вероисповед во Република Северна Македонија.