4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Каевски: Единствената работа којашто сака да ја прави опозицијата е да блокира се што е добро за граѓаните

Единствената работа којашто сака да ја прави опозицијата е да блокира се што е добро за граѓаните. Се будат секое утро и велат што ќе блокираме денес?“ истакна пратеникот од редовите на СДСМ Дарко Каевски на „24 Анализа“ на ТВ24.

Тој потенцираше дека одговорноста е на сите ако не успее овој процес.

„По десетина-дваесет години кога ќе им кажеме на своите деца дека сме биле во позиција да ја внесеме државата напред, ирелевантно ќе биде кој носи поголема или помала одговорност. Она што е сигурно е дека државата останала назад, се одвоила од патот којшто го изоделе нашите соседи, само затоа што одредена политичка структура смета дека така треба да направи“, заклучи Каевски.