4.8 C
Скопје
7. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Три случаи на каснувања од кучиња скитници во Скопје

Вчера попладне, во 12.30 часот, во Полициската станица Карпош, 53-годишната Ж. П. од Скопје пријавила дека на улицата Никола Тесла нејзината малолетна ќерка била касната од куче скитник, извести МВР.

Вчера, во 12 часот, во Полициската станица Драчево, Г. И. (46) од Скопје пријавил дека на улицата Иван Хаџиниколов бил каснат од куче скитник, а во 18.30 часот во Полициската станица Чаир, Н. С. (21) од Скопје пријавил дека на подрачјето на Чаир бил каснат од куче скитник, соопшти МВР.

ПОПУЛАРНО НА ИНТЕРНЕТ...

1.

ДРЖАВАТА ДЕЛИ ПОМОШ: По 3000 денари месечно за пензионерите кои земаат најниски пензии – пари секој месец ќе им стигаат и на учениците и студентите

2.

АХВ: Се повлекува негазирана флаширана вода, не е безбедна за пиење!

3.

Ескорт дамите открија како изгледа платената интимна врска: „Често доживувам оргазам со спонзори“