4.8 C
Скопје
10. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Тешко повредена скопјанка, ја прегазила „тојота корола“

Вчеравечер, во 20.40 часот, било пријавено дека во Скопје, на улицата 11 Октомври, патничко моторно возило „тојота корола“, со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од 33-годишниот Е. К. од Кавадарци, удрило во 47-годишната Л. С. од Скопје, извести МВР.

„Во несреќата тешки телесни повреди добила Л. С., констатирани во Комплексот клиники ‘Мајка Тереза’ во Скопје“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје.