22.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
БИЗНИС

Поскапија горивата – Ова се новите цени

Цените на бензините поскапија за 2 денари, додека дизелот 2,5 денари.

Од утрово на бензинските станици литар еуросупер 95 чини 90 денари, додека дизелот 86 денари за литар.