25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето?

Наутро свежо, а преку денот сончево и топло со слаб до умерен ветер од северен правец. UV=7

Во Скопје сончево со слаб до умерен северен ветер.