16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Синоптичарите ја објавија најновата прогноза – Какво ќе биде времето

Наутро свежо, а преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец кој во североисточните делови повремено ќе засилува. UV=7

Во Скопје сончево со слаб до умерен ветер од северeн правец.