25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Свежи утра и топли денови – Метеоцентар со детална прогноза за времето

Продолжува периодот на стабилно и топло време со свежи утра и со појава на мала до умерена облачност во текот на денот.

Прогноза за 11.09.2023
Минимална температура: 6°C до 16°C
Максимална температура: 26°C до 33°C

Наутро ќе биде свежо, а преку денот претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од североисточен правец. UV=7

Прогноза за 12.09.2023
Минимална температура: 7°C до 16°C
Максимална температура: 27°C до 33°C

Наутро ќе биде свежо, а преку денот сончево и топло со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. UV=7

Прогноза за 13.09.2023
Минимална температура: 8°C до 17°C
Максимална температура: 27°C до 34°C

Наутро свежо, а преку денот сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. UV=7