17.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Трагедија: Загина млад маж од струен удар

На 08.09.2023 околу 16.50 часот во СВР Куманово е пријавено дека во фабрика во Куманово со повреди од струен удар се здобил Д.Г.(44) од Куманово. Тој бил пренесен во Општата болница Куманово, каде лекар констатирал смрт.

Увид на местото на настанот вршат Јавен обвинител, вешто лице и екипа од СВР Куманово. По насока на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството.