10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Маж падна од сцена во Лозово, со повреди пренесен во болница

Доцна синоќа околу 00.50 часот во полициската станица Свети Николе е пријавено дека во општина Лозово, Б.Д.(55) од Крива Паланка паднал од поставена бина и се повредил.

„Лицето било пренесено во Општата болница Велес каде му се констатирани тешки телесни повреди“, велат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа на Полициска станица Свети Николе.